Træningstider

De faste træningstider i Bellevuehallen ses i spalten til højre.
Kontakt årgangsansvarlig el. træner for info om hold; se kontaktoplysninger i spalten t.v.
  
Generelt:
  • Ingen træning i skoleferier og på helligdage, medmindre trænerne aftaler andet. 
  • Dommer til træningskampe: Holdene finder selv dommer. Ønskes 'rigtig' dommer udefra, kan det bestilles via Asbjørn; holdene betaler selv honorar.

Ændringer:

Ændringer til den normale træningsplan ses herunder.
Kontakt Asbjørn Jørgensen for at aflyse, ændre eller udvide en træning.
- - -
 
.
Uge 41, 2019:
.
Tirsadg 8.okt.:
Hal A: Tir 08-10-2019 17:00 U-15 Pige1 spiller kamp.
Hal A: Tir 08-10-2019 18:05 U-13 Pige1 spiller kamp.
.
Tir 08-10-2019 18:15 U-15 Dreng1 spiller udekamp
.
.
Torsdag 10.okt.:
Hal A: Tor 10-10-2019 19:45 Damer1 spiller kamp..
Hal B: kl. 18.05: u15pi1 spiller kamp.
Hal B: Tor 10-10-2019 19:15 U-17 Pige1 spiller kamp.
 

Tor 10-10-2019 19:00 U-15 Drenge 2. spiller udekamp.
.
 fredag 15.okt.:
hal B ledig 18-19.
.
.
Søndag 13.okt.: Kampfri weekend (reserveweekend). Ingen almindelige turneringskampe i denne weekend, som er første efterårsferie-weekend.
 
Lørdag 12. okt.: FUT cup i alle haller. INGEN HÅNDBOLDtræning
Søndag 13. okt.: FUT cup.
.
- - - -
 
HERFRA ER HJEMMEKAMPE I HVERDAGSTIDER IKKE NOTERET I OVERSIGTEN.
DET KOMMER SENERE.
 
- - -  
Uge 42, 2019:
EFTERÅRSFERIE HELE UGEN - AL NORMAL TRÆNING AFLYST.
 
.
Tirsdag 15.okt.:
hal A .. 18.30-20.00 : Damer 3 v/ Christiane.
hal A .. 20.00-22.00 : Herrer v/ Frank P.
 
hal B .. 9.00-11.00 : u17pi1 v/ Mikkel
hal B .. 15.30-17.00 : u12dr v/ Steen
hal B .. 17.30-19.30 : u19pi1+2 v/Mikkel
hal B .. 19.30-21.00 : Damer1 v/ Mogens
 
.
Torsdag 17.okt.:
hal A .. 10.00-12.00 : u15pi v/ Holmboe
hal A .. 18.00-19.30 : Damer 3 v/ Christiane.
hal A .. 19.30-21.00 : Herrer v/ Frank P
.
hal B .. 17.30-19.00 : u15dr v/ Jan-Lucas:
hal B .. 19.00-21.00 : Damer1 v/ Mogens.
 .
 
Fredag 18.okt.:
Hal B kl. 17.00-19.00: Damer v/ Mogens.
 .
Lørdag 19.okt.:
Alle haller - hele dagen: HÅNDBOLDENS DAG 2019.
Søndag 20.okt.:
Almindelig kamp-søndag - både ude og hjemme!
 .
.
Uge 43, 2019:
.
.
Uge 44, 2019:
.
Mandag 28.okt.: intet særligt.
 
.
Uge 45, 2019:
.
.
.
Fredag 8.nov.:
Hal A kl. 19.00-20.30: Damer v/ Mogens træner
 
.
.
Uge 46, 2019:
.
Fredag 15.nov.: Håndboldkampe fredag aften, vi låner hallerne af Fodbold pga stævnet.
Lørdag 16.nov: ingen håndbold pga fodboldstævne.
Søndag 17.nov.: ingen håndbold i Bellevue pga fodboldstævne. (børnekampe på Ellevangskolen, som er booket 9-17).
 
.
Uge 47, 2019:
.
Fredag 22.nov.:
Hal A kl. 19.00-20.30: Damer v/ Mogens træner.
,
 
lørdag d 23.11. :
Kl 12.00 i hal A : u13pi1 spiller kamp (dvs påvirker de andre u13, det må Peter & Bjørn lige snakke sig ude af).
 
.
Uge 49, 2019:
.
Søndag 8.dec.:
Sidste kampdag før nytår.
 
.
Uge 50, 2019:
.
Tirsdag 11.dec.: Play-off for u19-1.div.
.
Uge 51, 2019:
.
.
Uge 52, 2019:
.
.
.
.
.
Uge 1, 2020:
.
Lørdag-søndag 4.-5.jan.2020:
Første kampweekend 2020.
.
.
Uge 2, 2020:
.
 
.
Uge 3, 2020:
.
 
.
.
Uge 4, 2020:
.

..
Uge 5, 2020:
.

..
Uge 6, 2020:
.
8.-9.feb.: vinterferie starter, ingen kampe.
.
.
Uge 7, 2020:
Vinterferie, ingen almindelg håndboldtræning i Bellevue.
.
15.-16.feb.:  vinterferie slutter, ingen kampe.
.
.
Uge 8, 2020:
.

.
.
Uge 9, 2020:
.
29. februar: evt Special Stars lørdag eftermiddag. Begge haller.
.
.
Uge 10, 2020:
.

.
.
Uge 11, 2020:
.
.

.
Uge 12, 2020:
.

.Sidste kampdag normale rækker: 22.mar.2020.
.
 
Uge 13, 2020:
.

Sidte kampdag ungdoms-Liga og 2.div. og 3.div.:  29. marts 2020.
.
 
Uge 14, 2020:
.
JM: 4.-5. april.
.
5.april= palmesøndag.

Uge 15, 2020:
.
PÅSKEUGEN.
9.april= skærtorsdag
10.april= langfredag
11.april= påskelørdag
12.april= påskedag
.

Uge 16, 2020:
13.april= 2.påskedag= mandag efter påske= hallerne lukket.
.
JM u15: og DM u17 og DM u19: 18-19. april.
 
.
.

Uge 17, 2020:
.

.

Uge 18, 2020:
.
 
 
.
.

Uge 19, 2020:
.

.

Uge 20, 2020:
.

- - -
 
 
- - -
 
Efterår 2019:
Fodboldstævne i Bellevue formentlig 16.17. nov.
Har pr dec18 forespurgt og foreløbigt bekræftet fra Århus Kommune om Ellevangskolen søndag 17.nov.
 
 
 BAdminton skal bruge disse dage:
Hal A 13-18 disse datoer:
7/9
5/10
26/10
7/12
 
12/01 - Hal B 9:30-13:00
25/01 - Hal B 13:30-18:30
22/02 - Hal B 13:30-17:00
 
?? 7/3
?? 21/3-2020.

.

Træningsplan

gældende fra 12. august 2019
 
HEI/VRI-hold træner også i Skæring.
 
Hold med oplysninger om trænere mv. oprettes i slutningen af juli.
 
Tilmelding til håndbold.